Motorové oleje

image 1

Společnost Eni nabízí širokou škálu špičkových maziv, které uspokojí potřeby každého automobilového motoru. Maziva Eni jsou vysoce spolehlivá za jakýchkoli podmínek – při použití ve vozech určených pro běžný městský provoz, v prémiových modelech, které jsou vlajkovými loděmi svých značek, nebo ve sportovních vozech.

Vyhovují většině současných striktních specifikací stanovených výrobci automobilů a automobilovým průmyslem, v důsledku čehož zajišťují tu nejlepší možnou ochranu a prodloužení životnosti každé součásti motoru.

Nároky vznětových i zážehových motorů na vlastnosti maziv jsou v mnoha ohledech totožné, ale pro každou z těchto skupin existují také specifické klíčové požadavky, které souvisí nejen s tepelným cyklem motoru, ale také s obvyklými provozními podmínkami: zážehové motory nacházejí uplatnění obvykle v osobních automobilech, zatímco vznětové motory se uplatňují i v užitkových a průmyslových vozidlech (nákladní vozidla, stavební vozidla, tahače, autobusy, atd.).

Kvalitu motorového oleje určují výkonnostní testy, jimiž motory procházejí na zkušebním stanovišti, a často také testy prováděné přímo na vozidlech (testy vozových parků). Testování motorů na zkušebním stanovišti probíhá za extrémně ztížených podmínek a podle standardizovaných postupů, které simulují kritické provozní situace. Jiné testy prováděné s pomocí laboratorního vybavení definují viskozimetrické vlastnosti oleje a jeho kompatibilitu s různými materiály (pro těsnění).

Právní upozornění    Zásady ochrany soukromí